Jakie cechy powinien mieć idealny kolporter ulotek

kolportaż ulotek warszawa

 

Kolportaż ulotek to jedna z najpopularniejszych form reklamy. Często krytykowana przez niektórych ludzi, którzy uważają, że jest przestarzałym sposobem zachęcania potencjalnych klientów do nabycia produktów. Póki co jednak cieszy się popularnością i nic innego nie okazało się lepszą formą reklamy niż właśnie wyżej wspomniany kolportaż ulotek. Wydawanie ulotek zazwyczaj należy do prac dorywczych, które są bardzo rozpowszechnione wśród młodych ludzi- uczniów, studentów, ale również wśród tych, którzy pragną wzbogacić swój domowy budżet. Niektórzy z nas uważają, że przy dystrybucji ulotek nie potrzeba jakichkolwiek kwalifikacji, ani odpowiednich cech charakteru. Ci, którzy tak uważają są w głębokim błędzie, gdyż aby prawidłowo wykonywać to zadanie oraz nie zrazić się z samego początku, dystrybutor powinien mieć odpowiedni charakter. Przede wszystkim być pewnym siebie człowiek. Często bowiem, wydając ulotki np. na ulicach, czy też w miejscach publicznych takich dużych miast jak np. Warszawa, przy barach, klubach, restauracjach można się spotkać z nieprzyjemnymi sytuacjami takimi jak złośliwe uśmieszki, czy też wredne komentarze. Roznosząc ulotki po klatkach schodowych, mieszkańcy często nie otwierają drzwi i zachowują się w sposób arogancki. Takie zachowania należy lekceważyć, i robić swoje. Rzetelnie wykonywać swoją pracę, bez jakichkolwiek zawahań, czy też zwątpień w to co się robi. Kolejną cechą bardzo cenną, a wręcz pożądaną jest niemała sprawność fizyczna. Stanie 8-12h w centrum miasta jako hostessa do wydawania ulotek, czy też bieganie z pełnym plecakiem ulotek po osiedlach w upalny dzień wymaga dosyć dużego wysiłku. Również praca jako hostessa przy wydawaniu ulotek jest nie lada wyzwaniem.

Często pracują one w butach na wysokim obcasie, muszą nie tylko rozdawać ulotki, ale również wyglądać i przykuwać uwagę potencjalnych klientów. Wiążę się to z bólami kręgosłupa, nóg i ogólnym zmęczeniem. Nie ma pracy idealnej. Co więcej kolportaż ulotek wymaga odpowiedniej prezencji i kultury osobistej, bowiem osoba wydająca ulotki jest pewnego rodzaju przedstawicielem firmy. Powinna również przeczytać informację o produkcie i posiadać wiedzę na jego temat tak, by w przypadku zadawania pytań przechodniów, nie pozostawiał ich bez odpowiedzi. Ważnym aspektem przy dystrybucji ulotek jest również solidność i rzetelność pracy. Wielu młodych ludzi uważa, że może oszukiwać i nie wypełniać swoich obowiązków jak należy. Jednakże tak wcale nie jest, gdyż są oni zobowiązani do zrobienia fotografii swojej pracy, np. zdjęć ulotek w skrzynkach pocztowych, czy też ulotek wkładanych za wycieraczki aut. Praca dystrybutora ulotek jest pracą w terenie- może on więc roznosić ulotki po blokach mieszkalnych bądź domach jednorodzinnych, wrzucając je do skrzynek mieszkańców, więc jedną z cech przydatnych jest umiejętność orientacji w terenie. Często kolporter ulotek wykonuje swoją powierzoną pracę na imprezach tematycznych, targach, czy też równego rodzaju spotkaniach firmowych. Wymaga to od niego przede wszystkim umiejętności odnalezienia się w nietypowych sytuacjach i pewnego rodzaju współpracy z uczestnikami i potencjalnymi klientami tych imprez. Nie należy również pominąć faktu, iż roznoszenie ulotek często odbywa się w zatłoczonych miejscach, centrach ogromnych miast np. Warszawy, gdzie kolporterzy pracują przez kilka-kilkanaście godzin, w jednym miejscu pośród spieszących się ludzi. Jednym słowem musi cechować się ogromną- cierpliwością i spokojem ducha, w przeciwnym razie nie nadaje się na solidnego dystrybutora ulotek, czy hostessy do wydawania ulotek. Osoba, myśląca na poważnie o tej pracy, musi wiedzieć, że wiąże się to z wysiłkiem fizycznym związanym z roznoszeniem ulotek.

Bolące nogi, deszcz, śnieg, upały, mrozy to tylko część atrakcji, które towarzysza przy wykonywaniu pracy kolportera. Należy również pamiętać, że tego rodzaju praca ma charakter tymczasowy, więc nie należy wiązać z nią dłuższej przyszłości. Należy również nie zrażać się do tego rodzaju pracy, w przypadku gdy nie posiada się wykształcenia, ponieważ to nie jest wymagana, wymagane bowiem jest ukończenie 16 lat, aby móc pracować w tej branży. Dystrybutor ulotek również powinien posiadać takie cechy jak otwartość na ludzi i sympatyczny wyraz twarzy, gdyż często nie zdajemy sobie nawet sprawy z tego, że nie tylko ulotka jest reklamą, która decyduje o tym, czy dany produkt zostanie kupiony, ale również ma na to wpływ osoba, od której potencjalny klient otrzymują tą ulotkę. Im milsza aparycja, tym większa szansa na sukces firmy, której zależy na reklamie. Więc to nie prawda, że dystrybucja ulotek, jest pracą łatwą, prostą i przyjemna, niewymagająca jakichkolwiek predyspozycji. Bycie ulotkarzem, rzetelnym ulotkarzem, wymaga ogromnego zapału i pracowitości. Niektórzy wolą spędzić cały dzień, oglądając TV, lub nudząc się ze znajomymi i włócząc po mieście. Ceni się ludzi pracujących jako dystrybutorzy ulotki, to oni właśnie kiedyś będą przyszłością. Należy również wspomnieć, że praca jako kolporter ulotek nie zapewnia jakichkolwiek szans na rozwój w tej branży, jest jedynie pewnego rodzaju źródłem dodatkowych zarobków w celu powiększenia budżetu i podwyższenia stopy życiowej. Co więcej kolporter ulotek obowiązkowo powinien być punktualny i zaangażowany w to co robi. Szanuje się ludzi, którzy rzetelnie wykonują swoją pracę. Często przy kolportażu nie można dorobić się majątku, jednakże dobry i sprytny dystrybutor jest w stanie zarobić bardzo duże pieniądze dzięki swojej pracy, wymaga to pilności i niemałej operatywności. Energiczność, brak strachu przed kontaktami z nowo poznanymi ludźmi to cechy pożądane wręcz dla kolportera ulotek. Ważna jest również dyspozycyjność, elastyczność, komunikatywność i przede wszystkim uprzejmość. Jeżeli chodzi o czas pracy, to dobrym kandydatem na dystrybutora ulotek, chcącego zarobić trochę pieniędzy, byłaby osoba, która posiada dosyć sporo wolnego czasu, gdyż mogłaby wtedy pracować częściej przy akcjach, co zapewniłoby jej większy przychód. Jeżeli ktokolwiek waha się czy rozpocząć swoją karierę jako dystrybutor ulotek, nie powinien mieć jakichkolwiek wątpliwości i powinien spróbować od tego rodzaju pracy. Od czegoś trzeba zacząć swoją karierę zawodową.  

 

 

Najnowsze wpisy

Popularne wpisy

O nas

MY – ONE MLN – jesteśmy po to, by zmienić ten sposób myślenia. W pierwszej kolejności tworzymy unikalną strategię kolportażu. Opieramy ją na danych o Twoim biznesie (grupa docelowa, cechy produktu lub usługi, konkurencja, sezonowość), następnie przechodzimy do określenia rejonu dystrybucji ulotek. Żeby ograniczyć do minimum kontakt telefoniczny, jako jedyni na rynku udostępniamy wszystkie materiały online. Jednym kliknięciem, zweryfikujesz aktualną pozycję ulotkarzy, sprawdzisz dokumentację zdjęciową.

Powiązane wpisy