Co to jest do mediowy ?

Co to jest dom mediowy ? Nie każdy z nas może wiedzieć co takiego i czym się zajmuje dom mediowy, dlatego postaram się wam wyjaśnić.

Dom mediowy jest o organizacja marketingowa ,której zadaniem jest planowanie oraz zakup kampanii reklamowych w mediach masowych. Domy mediowe wzięły swój początek z agencji reklamowych, które pierwotnie same planowały i kupowały kampanie reklamowe. Wzrastający rynek reklamowy wymógł jednak tworzenie w ramach agencji reklamowych działów mediowych.

 Dalszy dynamiczny rozwój rynku reklamowego spowodował wyodrębnienie się działów mediowych jako osobnych spółek – właśnie domów mediowych. Krok ten, oprócz wzrostu specjalizacji tychże organizacji, spowodował także możliwość świadczenia usług przez domy mediowe nie tylko klientom rodzimych agencji reklamowych, ale również innym klientom na rynku. Główne zadania domu mediowego to: planowanie i zakup mediów; negocjacje cen z dostawcami przestrzeni i czasu reklamowego; dostarczanie reklamodawcom badań medialnych.

Obecnie w Polsce zdecydowana większość obrotu na rynku reklamowym odbywa się za pośrednictwem domów mediowych.Ponadto zmiany na rynku reklamowym sprawiły, że w ostatnich latach na rynku coraz silniej zaznaczają swoją obecność wyspecjalizowane podmioty (głównie internetowe domy mediowe) i butiki mediowe, specjalizujące się we wsparciu marketerów w planowaniu i realizacji kampanii reklamowych. 

Dlatego teraz dom mediowy ma wpływ bardzo duży na różne rodzaje reklam . Dlatego każdy nowy klient musi dobrze dobrać i wybrać dla siebie dom mediowy 

Najnowsze wpisy

Popularne wpisy

O nas

MY – ONE MLN – jesteśmy po to, by zmienić ten sposób myślenia. W pierwszej kolejności tworzymy unikalną strategię kolportażu. Opieramy ją na danych o Twoim biznesie (grupa docelowa, cechy produktu lub usługi, konkurencja, sezonowość), następnie przechodzimy do określenia rejonu dystrybucji ulotek. Żeby ograniczyć do minimum kontakt telefoniczny, jako jedyni na rynku udostępniamy wszystkie materiały online. Jednym kliknięciem, zweryfikujesz aktualną pozycję ulotkarzy, sprawdzisz dokumentację zdjęciową.

Powiązane wpisy